Çubucak Orman Kampı - Marmaris

Marmaris’te ilk kampımızdı. Hatta Muğla’da ilkti. Önceden planlamıştık. Hazırlıklarımızı yaptık ve yola çıktık.  Gittiğimiz tarihe göre kalabalık değildi. Pek az insan vardı. Güzel bir alana çadırlarımızı kurduk ve yerleştik. Çadırlarımızın arkasındaki iki çama logomuzu bin bir gayretle asabildik. Çadırlarımızın önüne ise masamızı kurduk onunda hemen önüne ateşimizi yaktık. Olmazsa olmaz ateş.

İlk akşam kimseler yok gibiydi. Planımız mısır patlatıp film izlemekti. Öyle de yaptık. Mısırımızı patlattık tabi yan tarafımızda bulunan karavan sahibi bir Kazanova abimize ikram ettik. Bunlar önemli şeyler. Sonra biz kaldığımız yerden devam ettik. İlerleyen saatlerde sol tarafımıza yeni misafirlerimiz geldi. Biz film izlerken yeni gelen komşularımızdan birisi bize katılmak için geldi. Film izlemek ve tanışmak içindi bu. Berber film izledik ve biraz sohbet ettik. Saat geç olmaya ve bizde biraz uyuşmaya başlamıştık.  Film faslını sonlandırdık ve çadırlarımıza çekildik. Sabah kalktığımızda ortalık sakindi. Gün aymaya başlarken  gelenler olmaya başladı. Akşam gelen komşularla sabah beraber kahvaltı yaptık. E şimdi ayıp olur onlar hazırlıksız gelmişler gibiydi. Biz sucuklu yumurta yapmıştık. Tesadüf onlarında canları sucuklu yumurta çekiyormuş. Hep beraber kahvaltımızı afiyetle yedik.


Hoş vakit geçirdik. Öğleden sonra olduğunda ise acıkmaya başlamıştık. Mangalımızı yaptık. Neyse ki yine masamızı kurduk. Akşama kadar kalkmadık masadan. Yani arada yüzüp gelsekte gene geldik oturduk masaya.  Geceyi yarılarına doğru kahve ile sonlandırdık.

Bu kampımızda yeni insanlarla tanıştık. Güzel insanlardı. Kamp ortamında kötü insanlarla karşılaşmak, biraz zor gibi. Bilmiyorum belki de biz karşılaşmadık.
Sağlıcakla..

Yorumlar