Kent Ormanı Sabah Kahvaltısı


Bu pazar da Kent Ormanına gidelim dedik hani. Afyonda hakim bir tepeye yapılan, yel değirmeniyle göze çarpan bir park. Şu an çok gelişme var tabi. Cami bile yapmışlar. Ayrıca tırmanma platformu bile yapmışlar. Güzel gelişme bunlar hep.

Sabah çayımızı mis gibi demledik. Hemen termoslarımıza doldurduk. E tabi poğaça, böreksiz olmaz. Her zaman aldığımız açmasını beğendiğimiz yerden alalım dedik. Gittik şunları şunları alalım, tamam efendim paket hazır parasını veriyorum almıyor arkadaş. Abi bunu değiştirelim diyor müşteriye veriyoruz almıyor diyor. Ulan bende müşteriyim o parayı da bana başka esnaf verdi. Ne tuhaf insansın sen ? Parayı değiştir diyen esnafı da ilk defa gördüm. Bankayla çalışmıyon mu sen? Allah Allah! sabah sabah sinir etti. Hisardan almadık gittik bedesten çarşısının yan tarafındaki börekçiden aldık. Ne yalan söyleyeyim gayet lezzetliydi. Tuhaf insanlar işte. Moral bozduk mu tabiki hayır. Hoop atladık arabaya bir kaç mahallede kaybolsakta yolumuzu bulduk.

Kent ormanına geldiğimizde çok rüzgar vardı ve biz gidesiye kadar da dinmedi. Üşüdük. Hemde baya üşüdük. Ama orada yaptığımız o keyfe değdi bizce. Sohbetler, muhabbetler, hayaller, planlar daha neler neler. Seviyoruz biz şehrin karmaşasından gürültüsünden kaçıp doğanın gürültüsünü, rüzgarın sesini, kuşların cıvıltılarını dinlemeyi.

Akşam olmuştu. Kış geldi sayılır malum hava şartlarında kamp yapmak için sağlam kıyafetlere ihtiyacımız var. Biraz fiyat araştırması yapalım dedik. Abi ne pahalı montlar. O fiyata iki tane belki üç tane mont alırsın. Açıkçası düşüncelerimizi değiştirdi. Hala düşünce aşamasındayız ama. Güzel mont bulursak alacaz.

Günü kahveyle taçlandıralım dedik. Kahvesini sevdiğimiz bayram efendiye geldik. Kahvelerimizi söyledik. Hop şansa bak. Orada çalışan arkadaşın dikkatini Murat'ın telefonunun arkasındaki sticker çekmiş. Geldi sordu. Nasılda sıcak kanlı. (Gezginler böyle işte) Abi bu stickerın bir anlamı var mı ? Hiç olmaz mı dedik. Bir yol iki adam. Çok beğendi. Tanıştık kendisiyle. İsmi Ozan mış. Burada üniversite son sınıfmış. Arkadaşıyla karadeniz ve akdeniz kıyılarını gezmiş. Otostopla hemde. Bizde onu çok beğendik. Yani anlayacağınız bu pazar güzel anılarımız oldu.

SevgiyleYorumlar